/news/item/246851/%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3%DB%8C:-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D8%AD%D8%AC%D8%AC%DB%8C%D8%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%D8%B4%D9%85%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85-%D8%B2%D8%AF.html
فرو ورود کاربران به سايت
ايميل
رمز عبور
ثبت نام کاربر جديد

رمز خود را فراموش کردم
جستجوی خبر  
کد خبر :  246851
تاريخ انتشار :  1396/07/04 - 19:34
تعداد بازديد :  211

رئیسی: شهید حججی، بازی دشمن را به هم زد

تولیت آستان قدس رضوی گفت: شهید حججی، بازی دشمن را به خوب بهم زد و عطر بهشتی شهادت را در کشور جاری کرد.
خبرگزاری ایسنا: تولیت آستان قدس رضوی گفت: شهید حججی، بازی دشمن را به خوب بهم زد و عطر بهشتی شهادت را در کشور جاری کرد.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی عصر امروز در مراسم وداع با پیکر شهید حججی که در صحن جامع رضوی حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد، اظهار کرد: شهید حججی یکی از جلوه‌های عاشورای حسینی است.

وی ادامه داد: از آدم تا خاتم در تمام سخنان و گفته‌های انبیاء الهی بر اساس آنچه در تاریخ است نام امام حسین(ع) و کربلا وجود دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه عاشورا برای آن است که ظلم در عالم پا نگیرد، خاطرنشان کرد: برای دلدادگان به امام حسین(ع) زمان و مکان محدودیت ایجاد نمی‌کند، عاشورا برای آن است که تا زمین، زمین است و آسمان آسمان، فریاد استغاثه امام حسین(ع) سبب بیداری شود و در این زمینه زمان و مکان محدودیتی ایجاد نمی‌کند، عاشورا قلب تپنده تاریخ اسلام و تشیع و خاستگاه تولد جهاد و شهادت است.

رئیسی اظهار کرد: امروز جاهلیت مدرن می‌خواهد آثار تعقل، تعهد، تدبر و مظاهر انسانیت را محو کند، امروز خون‌های مطهر در مقابل جهالت مدرن بیدادگری می‌کند همان گونه که خون امام حسین(ع) در تاریخ بیدادگری کرد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: انقلاب اسلامی جلوه‌ای از خون امام حسین(ع) بود، امروز آنچه در سوریه و یمن می‌بینید محصول این خون است و مردم مسلمان هویت خود را بازیافته‌ و بیدار شده‌اند، اما زورگویان و ستمگران به دنبال این هستند که جاهلیت مدرن را به عالم و جهان تزریق کنند.

‌رئیسی با اشاره به اینکه آنان انسان‌های جاهل و نادانی را به راه انداخته‌اند تا در کشورهای اسلامی خون بریزند و سر جدا کنند، گفت: جاهلیت مدرن از افراد جاهل بهره می‌برد تا جامعه اسلامی از اخلاق، انسانیت و مظاهر عالی انسانی بی‌بهره باشد، اما مقتدای بصیرت آفرین ما با رصد کردن شرایط دشمن این پرچمی که در ایران اسلامی توسط امام خمینی(ره) برافراشته و توسط رهبر معظم انقلاب تداوم یافت را سرپا نگه داشتند.

عضو مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: مستکبران می‌خواهند صدایی از اسلام و انسانیت نباشد و در همین راستا بسیار توطئه کردند، اگر شهید حججی‌ها و شهدای مدافع حرم و تلاش مسلمانان سوریه نبود باید امروز در کرمانشاه و مهران و خرمشهر مقابل تکفیری‌ها می‌جنگیدیم، ولی مقتدای بصیرت‌آفرین ما تدبیری کردند که داعش زمین‌گیر شود و شنیدیم که حلب و موصل آزاد شدند و انشاءالله روزی خواهیم شنید که داعش و گروه‌های تکفیری به زباله‌دان تاریخ پیوسته‌اند.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شهید حججی حجت خدا بر ما شد، گفت: شهید حججی حجتی برای دشمن‌شناسی ما شد، دشمن شناسی فرع بر دشمن ستیزی است و باید دشمن را شناخت، شهید حججی حجت خداست برای زمان شناسانه عمل کردن و وظیفه شناسی ما.

وی با بیان اینکه شهید حججی حجت خدا برای زدودن باطل و امتداد جریان عاشورا است، افزود: شهید حججی حجت خداست برای اینکه استغاثه امام حسین(ع) در دنیا لبیک‌گو دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: شهید حججی، بازی دشمن را به خوب بهم زد و عطر بهشتی شهادت را در کشور جاری کرد، او رمز وحدت شد و یک طوفان ملی توام با وحدت با ورود این شهید بزرگوار به کشور ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه شهید حججی به همه تعلق دارد و یک کربلا شکوه در چشمانش نهفته است، اظهار کرد: او خواست عاشورایی و حسینی شود و سرش در راه خدا برود و امروز به برکت جوانان عاشورایی، ایران شکست ناپذیر است.

تولیت آستان قدس رضوی تاکید کرد: با این سرمایه بزرگ اجتماعی و اخلاص و شکوه تمام گره‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ما به دست جوانان قابل باز شدن است.
نام
ايميل
وبلاگ
متن تصویر

x