فرو ورود کاربران به سايت
ايميل
رمز عبور
ثبت نام کاربر جديد

رمز خود را فراموش کردم
جستجوی خبر  
کد خبر :  245071
تاريخ انتشار :  1396/06/26 - 11:45
تعداد بازديد :  226

کاهش حضور سینمای ایران در بوسان 2017

فستیوال مطرح سینمای آسیا، جشنواره بین المللی فیلم بوسان، بالاخره پس از کشمکش ها و مسائل فراوان پشت پرده، در کمتر از یک ماه دیگر برگزار خواهد شد.
بانی فیلم: فستیوال مطرح سینمای آسیا، جشنواره بین المللی فیلم بوسان، بالاخره پس از کشمکش ها و مسائل فراوان پشت پرده، در کمتر از یک ماه دیگر برگزار خواهد شد.
 
به گزارش خبرنگار بانی فیلم از کره جنوبی، علاوه بر مشکلاتی که برگزارکنندگان این جشنواره با بخش دولتی و تامین کنندگان اصلی بودجه جشنواره از سه سال پیش داشته اند، امسال جشنواره بوسان، مدیر اجرایی دلسوز و توانمند خود را نیز در کنارش ندارد. آقای جیساک کیم که به قلب سینمای آسیا و سینمای بوسان شهرت داشت و به سینمای ایران نیز بسیار علاقه‌مند بود، سال گذشته در جشنواره‌ کن، دچار سکته‌ قلبی شد و سینمای کره و جهان را در سوگ رفتن خود فرو برد.
 
از همین روست که امسال به یاد این مرد بزرگ و زحمات فراوانی که برای سینمای آسیا و بخصوص فیلمسازان جوان آسیا کشید، جایزه‌ای را به نام او یعنی جایزه‌ کیم جیساک به دو فیلم ازمیان آنهایی که اولین اکران جهانی خود را در بخش پنجره‌ای رو به سینمای آسیا تجربه می‌کنند، به مبلغ ده هزار دلار آمریکا اهدا خواهند کرد.
 
جشنواره‌ بوسان هر ساله میزبان بیش از ده فیلم ایرانی است، اما امسال این تعداد تنها به عدد ۶ رسیده است. به ویژه وقتی بدانیم سال گذشته ۱۸ فیلم از ایران در این جشنواره حضور داشتند. دلیل آن، کیفیت فیلم‌های ایرانی و یا سلیقه‌ مدیر اجرایی جدید جشنواره‌ بوسان است، نمی‌دانیم اما می‌توان گفت که جای فیلم‌های ایرانی متعدد و متنوع در این جشنواره همانند سالهای قبل، بسیار خالی است، همچنان که جای آقای کیم!
فیلم‌های ایرانی حاضر در جشنواره‌ امسال بوسان به این شرح است:
 
بخش پنجره‌ای به سینمای آسیا
 
– فیلم آنسوی ابرها (Beyong the clouds) ساخته‌ جدید مجید مجیدی (محصول کشور هند)
– فیلم بدون تاریخ بدون امضا (No Date, No Signature) ساخته‌ وحید جلیلوند (برنده‌ دوجایزه بهترین کارگردانی و بازیگری مرد از هفتادوچهارمین جشنواره فیلم ونیز)
– لِرد – به معنی دُرد یا ته نشستِ مایعات- (A man of Integrity) ساخته‌ محمد رسول‌اُف و با موسیقی پیمان یزدانیان
بخش نمای باز
– فیلم کوتاه جاده (The Road) ساخته‌ آرش خیاطان
– فیلم کوتاه نگاه Gaze ساخته‌ فرنوش صمدی
فیلم کوتاه بهروز، افسانه‌ای بر صفحه‌ نمایش (Behrouz: A Legend on Screen) ساخته‌ سپهر میکائیلیان (محصول آمریکا) نیز در این بخش حضور دارد.
بخش جریان‌های نو (بخش اصلی رقابتی جشنواره)
-فیلم سد معبر ساخته‌ محسن قرایی، با بازی حامد بهداد و باران کوثری.
 
فیلم تولد دوباره (REBORN) محصول کشور کره جنوبی به کارگردانی ایم هینگ سون (ImHeungsoon) نیزدر بخش نمای باز به نمایش درخواهد آمد که داستانی دارد با تمرکز بر جنگ ایران و عراق.
 
امسال الیور استون کارگردان مطرح هالیوودی ریاست هیأت داوران بخش رقابتی را بر عهده دارد.
 
همچنین بهمن قبادی (عضو هیأت داوران بخش رقابتی جشنواره)، محسن مخملباف و مجید مجیدی میهمانان ایرانی جشنواره امسال هستند.جنیفر لاورِنس بازیگر مطرح هالیوودی نیز به همراه دارِن آرنوفسکی با فیلم جدید خود «مادر» در جشنواره بوسان حضور خواهند داشت.
جشنواره بین‌المللی بوسان امسال از تاریخ ۱۲تا ۲۱ اکتبر (۲۰ تا ۲۹ مهرماه) در شهر بوسان کشور کره جنوبی برگزار خواهد شد.
نام
ايميل
وبلاگ
متن تصویر

x