فرو ورود کاربران به سايت
ايميل
رمز عبور
ثبت نام کاربر جديد

رمز خود را فراموش کردم
جستجوی خبر  
کد خبر :  235468
تاريخ انتشار :  1396/05/11 - 15:34
تعداد بازديد :  214

توصیه‌های بهداشتی ویژه حجاج

مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان همدان گفت: با توجه به اینکه در مراسم معنوی حج از کشور‌های مختلف می‌آیند بنابراین در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی احتمال انتقال هرگونه بیماری وجود دارد.
خبرگزاری ایسنا: توصیه‌های بهداشتی ویژه حجاجبه گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت استان همدان گفت: با توجه به اینکه در مراسم معنوی حج از کشور‌های مختلف می‌آیند بنابراین در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی احتمال انتقال هرگونه بیماری وجود دارد.
 
جلال‌الدین بطحایی اظهار کرد: لازم است حجاج به طور مرتب دست‌های خود را به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه بشویند به طوریکه تمامی نواحی دست‌ها و ناخن‌ها هم شسته شود.

وی با بیان اینکه رعایت نکات بهداشتی برای همه مسافران سرزمین وحی ضروری است، تصریح کرد: با توجه به اینکه حجاج از کشور‌های مختلف می‌آیند بنابراین باید در اماکن عمومی که افراد سرفه می‌کنند از آن‌ها فاصله بگیرند.

بطحایی به حجاج توصیه کرد: به هیچ عنوان از غذا‌های بیرونی و خارج از سیستم کاروان استفاده نکید و پیش از خوردن هر نوع میوه‌ای حتما باید آن را بشویید.

وی از حجاج خواست تا از لیوان‌های مخصوص به خود استفاده کنند و به غیر از آب زم‌زم و آب‌های بسته‌بندی شده از سایر آب‌ها ننوشند.

وی افزود: در صورتی‌که هر یک از حجاج دچار سرفه و یا احساس سرماخوردگی شدند، باید به پزشکان کاروان مراجعه کنند.

وی ادامه داد: همچنین تعدادی ماسک معمولی همراه خود داشته باشند تا در مناطق شلوغ و پرازدیاد از آن استفاده کنند.

بطحایی تأکید کرد: هنگام ورود به کشور نیز اگر حجاج احساس بیماری و یا سرماخوردگی داشتند، باید حتما به پزشکان اطلاع دهند تا موجب انتقال بیماری به افراد دیگر نشوند.
نام
ايميل
وبلاگ
متن تصویر

x